Vanuit de Diaconie
Op 7 september hebben we weer overleg gehad.
Als “nieuwe diaken” is Rix Groenboom aanwezig en als gast schuift Henk Roelfsema aan bij het punt voedselbank.
Op deze eerste vergadering na de zomervakantie beginnen we met frisse moed en we zijn reuze blij dat er een nieuwe diaken ons komt versterken. Iedereen vertelt wat hij of zij doet binnen de diaconie.
Naast de gebruikelijke zaken is een deel van de avond ingeruimd voor het bespreken van onze houding t.o.v. de voedselbank. Elk jaar geeft de diaconie bonnen (via de voedselbank) aan de mensen uit Eelde-Paterswolde als iets extra’s. Vorig jaar ging dat met enige strubbeling nog, maar dit jaar krijgt de diaconie hier geen medewerking van de voedselbank meer voor. Zij willen alleen medewerking verlenen als alle gebruikers van de voedselbank uit de gemeente Tynaarlo dit krijgen.
Navraag bij de voedselbank Midden Drenthe, bevestigt dat dit hun beleid is. Dus wat nu?
De diaconie van de dorpskerk komt met het volgende voorstel dat voor iedereen acceptabel is.
Te weten: De diaconie laat de kerstassenactie voor de deelnemers van de voedselbank vervallen.
Het voorstel wordt:
De collectes voor de voedselbank op te sparen en aan te vullen met onze
jaarlijkse reservering. Hiermee kunnen we alle adressen van de
voedselbank vanuit het uitgiftepunt voorzien van een
bon tijdens onze voorjaarsactie.
Henk Roelfsema laat nog weten, dat hij contact met de chauffeurs(veelal betrokkenen vanuit de kerk) heeft. Een aantal willen stoppen met de bezorging.
De actie voor Bangladesh waar alle gemeenteleden een verzoek om een bijdrage ontvingen (eind mei) heeft 5300 euro opgebracht.
Op 1 oktober is er weer een wereldmaaltijd in het Loughoes. We hopen dat er veel mensen komen, ook die dit nog niet eerder hebben bijgewoond.
Voor ondergetekende was dit de laatste diaconievergadering.
Hein van Assen.

